Ochrona środowiska Podkategoria: Ochrona środowiska

 • Opłaty środowiskowe i sprawozdawczość »

  Prezentowany serwis dotyczy zobowiązań, powszechnie obowiązujących przedsiębiorców względem prawa ochrony środowiska. Za pośrednictwem niniejszej strony, oferowana jest pomoc doradcza na etapie realizowania rozliczeń z opłat, a także udzielane jest fachowe wsparcie w sporządzaniu dokumentów sprawozdawczych. Pełny zakres oferty pokrywa się z całością zadań do wykonania, których zobligowani są przedsiębiorcy gospodarczo korzystający z otoczenia naturalnego. Każdemu podmiotowi gospodarczemu proponowane jest specjalistyczne doradztwo m. in. w regulowaniu opłat z tytułu gospodarczego korzystania ze środowiska, opłaty produktowej, w ewidencjonowaniu odpadów oraz w przygotowywaniu i przedkładaniu właściwym organom administracyjnym sprawozdań (np. dla GUS, raportów do KOBiZE).

  Data dodania: 04 04 2013 · szczegóły wpisu »
 • Kacper Adamowicz Blog »

  Blog dotyczy rozwoju cywilizacji, zrównoważony rozwój, technologie ekologiczne, permakultura, sposobów redukcji naszego wpływu na planetę a także synergii pomiędzy światem przyrody a technologią

  Data dodania: 20 04 2013 · szczegóły wpisu »
 • Blog o compliance »

  Blog poświęcony compliance, prawu, etyce biznesu. Autor w przystępny sposób wyjaśnia istotę zjawiska compliance, przytacza liczne przykłady jego zastosowań zarówno w małych firmach, jak i dużych korporacjach. Blog www. konradsedkiewicz. pl powstał z założenia jako po pierwsze miejsce prezentowania przemyśleń i obserwacji jego twórcy, a po drugie jako miejsce spotkań i wymiany myśli przez profesjonalistów z zakresu compliance i przedsiębiorców. Coraz więcej firm dostrzega konieczność stworzenia choćby podstawowych funkcji compliance u siebie, czy to polegających na monitorowaniu zgodności firmy, czy bardziej złożonych przedsięwzięciach, jak audyty etyczne, analiza zleceniobiorców, czy realizacja programu CSR. Działy prawne firm, bez odpowiedniego (merytorycznego i empirycznego) przygotowania, same w sobie nie są w stanie kreować i realizować zadań compliance, skupiają się na nieco innych aspektach. Skutecznie wdrożony program compliance stanowi pewnego rodzaju tarczę ochronną dla przedsiębiorstwa, która obejmuje swoim zakresem rożne aspekty, także prawne, ale nie wyłącznie. Jej działanie ma, czy też powinno mieć przede wszystkim charakter prewencyjny; uprzedzać zdarzenia, nim jeszcze powstaną. Edukacja pracowników, stworzenie szkieletu etyczno prawnego organizacji, ale też audyt czy AML to kolejne funkcje compliance. Więcej można poczytać na blogu Konrada Sędkiewicza: www. konradsedkiewicz. pl

  Data dodania: 27 12 2013 · szczegóły wpisu »
 • Ochrona środowiska - doradztwo dla firm »

  Dużo korporacji nie ma świadomości, że funkcjonując w zgodzie ze standardami, dotyczącymi ochrony środowiska, działają też zgodnie z literą prawa. Często bagatelizują ten problem, nie uświadamiając sobie, że mogą zaszkodzić sobie ogromnymi grzywnami, które bez wątpienia tak czy inaczej będą musiały uiścić. Na pomoc tego typu przedsiębiorstwom wychodzi Envinet – sprawne narzędzie, które rozstrzygnie problemy dotyczące przestrzegania ustaw w temacie ochrony środowiska. W łatwy sposób wytłumaczy, co takiego trzeba zrobić, by uniknąć różnych grzywien i działać zgodnie z obowiązującym prawem.


  Envinet to doradztwo środowiskowe online, dzięki któremu każdy właściciel przedsiębiorstwa bezproblemowo zajmie się wszystkimi swoimi zobowiązaniami w kwestii dbania o ekosystem. Niektóre firmy pomyślą z pewnością, iż nie jest to problem, który ich dotyczy, jednak jest to kwestia, dotykająca praktycznie rzecz biorąc każdej firmy bez wyjątku. Każda korporacja zobowiązana jest np. do składania corocznego sprawozdania środowiskowego i ewidencji odpadów.


  Duża liczba obowiązków ekologicznych ma dla przykładu branża motoryzacyjna, która tworzy różne odpady. Są to w szczególności części samochodowe, oleje, płyny chłodnicze itp., które należy zdać właściwym odbiorcom, z czego nie każdy zdaje sobie sprawę. Podobnie kwestia ta wygląda również w przypadku firm, zajmujących się drukarstwem i działaniami marketingowymi. Tworzą one różnorodne odpady, włączając w to też te niebezpieczne, na które trzeba najbardziej uważać.


  Kwestia ta odnosi się również do spółek, które wydawać by się mogło w żaden sposób nie zagrażają ekosystemowi, na przykład salonów SPA, fryzjerskich, różnych firm powiązanych ze zdrowiem i urodą. Każde z tych przedsiębiorstw tworzy odpady, które należy w odpowiedni sposób usunąć. Kluczową kwestią jest w tym przypadku także pobór wody czy też odprowadzanie ścieków.

  Data dodania: 03 02 2014 · szczegóły wpisu »
 • Świadectwa energetyczne Kraków »

  Wykonamy certyfikaty energetyczne, świadectwa energetyczne kraków w dobrej cenie juz od 80zł za lokal mieszkalny i 170zł za budynek. Posiadamy kilkuletnie doświadczenie oraz ubezpieczenie OC z tytułu odpowiedzialności zawodowej. Działalność swoją firma rozpoczęła w chwili wejścia w życie rozporządzenia odnoszącego się do wykonywania świadectw charakterystyki energetycznej. Na swoim koncie mamy obiekty od domów jednorodzinnych, budynków gospodarczych, mieszkań, lokali użytkowych, po duże obiekty magazynowe, hotelowe, handlowe, biurowe, budownictwo wielorodzinne, salony samochodowe. Posiadamy również referencje od firm oraz inwestorów prywatnych. Zapraszamy do współpracy właścicieli mieszkań, domów, spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty, zarządców nieruchomości, inwestorów. Wszystkie certyfikaty, które wykonaliśmy dla lokali i budynków zostały zaakceptowane przez nadzory budowlane w całej Polsce, podczas oddawania lokali i budynków do użytkowania. Wykonujemy również świadectwa energetyczne dla lokali i budynków istniejących. Działamy na terenie małopolski, województw ościennych, a także na terenie całej Polski w zależności od wielkości zlecenia.
  Zapraszamy na stronę internetową certyfikaty. pracownia-projekty. pl gdzie znajdą Państwo liczne informacje fachowe, a także formularz zapytań, cennik, galerię wykonanych certyfikatów oraz nasze referencje.

  Data dodania: 25 03 2014 · szczegóły wpisu »
 • ABM SOLID S.A.wynajem kontenerów, szalunków »

  ABM SOLID to grupa spółek budowlanych, które działają we wszystkich podstawowych segmentach branży budowlanej.
  ABM SOLID świadczy kompleksowe usługi "pod klucz", począwszy od projektowania obiektu, skończywszy na wykończeniu i uruchomieniu realizowanego obiektu.
  Działalność naszą charakteryzuje indywidualne podejście do złożonych zagadnień technicznych, solidność i kompleksowość wykonania oraz nowoczesny styl pracy.

  Data dodania: 02 06 2014 · szczegóły wpisu »
 • Adwokat Białystok, Zambrów »

  Kancelaria Adwokacka adwokatów Marcina Fidury, Przemysława Świetlickiego i Błażeja Witkiewicza świadczy kompleksową obsługę prawną dla firm i instytucji oraz osób fizycznych. Nasi prawnicy to specjaliści doświadczeni w wielu dziedzinach prawa z rozległym doświadczeniem na sali sądowej. Reprezentujemy klientów przed sądem jak również udzielamy konsultacji w zakresie różnych dziedzin prawa, opiniujemy umowy, piszemy pisma i wnioski procesowe. Specjalizujemy się w takich dziedzinach prawa jak, np. : prawo cywilne, prawo karne, prawo gospodarcze, prawo pracy, prawo konsumenckie, prawo rodzinne, a nawet prawo kanoniczne. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie WWW. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego oraz do wizyty w naszym biurze w Białymstoku, lub w Zambrowie. Pierwsze spotkanie/rozmowa telefoniczna ma charakter informacyjny i jest bezpłatne.

  Data dodania: 05 11 2014 · szczegóły wpisu »
 • Pompy ciepła Kraków »

  Vatra jest liderem w produkcji I dystrybucji nowoczesnych pomp ciepła. Nasze systemy od bardzo dawna bezawaryjnie są montowane i przez wiele lat używane w instalacjach w Polsce i Europie. By wyprodukować kompleksowy system grzewczo klimatyzacyjny wykorzystujemy odnawialną energię. Pompy ciepła transportują zmagazynowaną energię z gruntu do ośrodka o wyższej temperaturze.
  Ze względu na niską temperaturę gruntu nie jest możliwe korzystanie z nich bezpośrednie, dlatego wymaga się zastosowania pompy ciepła.
  W pompach ciepła produkowanych przez firmę Vatra prawie 3/4 energii która zasila ciepłą wodę użytkową pochodzi z dolnego źródła ciepła. Reszta energii, to energia do ruchu sprężarki, która stanowi serce pompy ciepła pozwalającym na na wtłoczenie ekologicznej energii z gruntu do do instalacji grzewczej w naszym domu.
  Nasz zespół tworzą pracownicy z AGH, PK, PAN. Posiadają oni niezbędnę wiedzę w projektowaniu i produkcji innowacyjnych rozwiązań.

  Data dodania: 09 07 2015 · szczegóły wpisu »

Najnowsze tagi związane z podkategorią: Ochrona środowiska

Polska (4), hotel (1)

Ochrona środowiska - nowa strona:

Adres: