Portale medyczne Podkategoria: Portale medyczne

1 · 2 · następna strona »
 • Implanty Kraków »

  Implanty zębowe
  Implanty to najnowocześniejsza forma odbudowy braków w uzębieniu, pozwalająca na uzyskanie estetyki i komfortu takiego, jaki gwarantuje posiadanie własnych zębów.
  Implant stomatologiczny to zrealizowana z tytanu (ze względu na swoją biokompatybilność - nie jest rozpoznawany przez organizm jako ciało obce)  śruba o precyzyjnym kształcie i stosownie przygotowanej powierzchni, którą lekarz wprowadza do kości szczęki lub żuchwy. Implant wprowadza się w miejsce utraconego korzenia zęba. Zespala się on z żywymi tkankami w procesie zwanym osteointegracją. Na implancie wytwarza się nadbudowę protetyczną.
   
  Sterowana regeneracja kości
  Decydującym składnikiem zmuszającym lekarza do zastosowania techniki sterowanej regeneracji tkanek kości jest uniemożliwiająca śródkostną implantację niedostateczna ilość i jakość kości osobistej pacjenta. Statystycznie 41% zabiegów wprowadzania implantów wymaga dodatkowego udziału sterowanej regeneracji kości.
  Wskazania:- ubytek kostny wokół korzeni zębowych (spowodowany przez choroby przyzębia) - ubytek kostny po ekstrakcji zęba.- ubytek kostny po urazie.- ubytek kostny po długoterminowym braku zębów.- ubytek kostny przed wszczepieniem implantu.- ubytek kostny po usunięciu torbieli lub guza.
  Usuwanie torbieli żuchwy i szczęk
  Chirurgia szczękowo-twarzowa kraków. Leczenie większych torbieli korzeniowych (większe niż 8mm) przeprowadza się chirurgiczne. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Operacje wyłuszczenia torbieli zazwyczaj łączy się z resekcją korzenia zęba przyczynowego, względnie z jego ekstrakcją. Ubytek kostny powstały po wyłuszczeniu torbieli wypełnia się materiałem kościozastępczym a wyciętą edycję podaje się rutynowo badaniu histopatologicznemu w celu wykluczenia zmiany nowotworowej.

  Data dodania: 30 04 2012 · szczegóły wpisu »
 • ABC Zdrowia MEDSERWIS.PL »

  ABC Zdrowia MEDSERWIS.PL - Ogólnopolski Internetowy Serwis Medyczny Ogólnopolska baza placówek medycznych, lekarzy i usług medycznych. Poradnik dla pacjentów, opisy chorób, badań, publikacje medyczne,

  Data dodania: 18 11 2011 · szczegóły wpisu »
 • Fundacja im. Matki Teresy z Kalkuty w Krakowie »

  Fundacja Kraków Matki Teresy - Adaś Rogowski
  Obuwie. Starsza pani zgina się w kabłąk powolutku, szukając butów. Adaś nie znajdzie buta na wycieraczce.
  Próg. Adaś szuka nogą krawędzi pierwszego schodka, bo widzi świat tak, jakby patrzeć poprzez butelkę. Czeka na mamę przy drzwiach klatki schodowej. Sam nie wyjdzie na zewnątrz, bo za drzwiami przestrzeń jest nieograniczona, co wywołuje u niego panikę. Szuka ramienia matki, stawia w przestrzeni jedną nogę, potem drugą.
  Nogi. Adaś zaczął chodzić na stopach matki. Trzymała go pod pachami, stawiała na własne stopy i uczyła odruchu chodzenia. Bo Adaś to człowiek mechanizm. Przyzwyczaja się do odruchów. Jeśli jest w dobrym humorze, jeszcze współcześnie staje na stopy matki, wydając z siebie ni to jęk, ni śmiech.
   Fundacja Matki Teresy z Kalkuty
  Cele i zadania Fundacji skupiają się na niesieniu szeroko rozumianej pomocy osobom głęboko upośledzonym umysłowo i fizycznie od urodzenia. Radę ta rozumiana jest jako tworzenie równych szans dla najsłabszej i dyskryminowanej grupy społecznej. Polega m.in. na: pomaganiu upośledzonym osobom w uzyskaniu samodzielności, utrwalaniu nabytych umiejętności, działaniach integracyjnych ze środowiskiem i społeczeństwem, zapewnieniu wsparcia ich rodzinom. Zasadniczym działaniem Fundacji jest uruchomienie i utrzymywanie Lokalu mieszkalnego dla zapewnienia dożywotniego pobytu i indywidualnego osiągania poprawy stanu zdrowia i rozwoju ludzi upośledzonych w atmosferze poszanowania godności, sprawiedliwości i równości. Statutowe i projektowe cele Fundacji obejmują też różnego typu oddziaływania na opinię publiczną (spotkania, odczyty, prasa, radio, telewizja, ulotki, portal www) przez ukazywanie wartości i godności osób upośledzonych.

  Data dodania: 28 04 2012 · szczegóły wpisu »
 • Portal medyczny MedTube - zdjęcia i filmy medyczne, materiały dla lekarzy i studentów medycyny »

  Oglądaj i zamieszczaj własne filmy medyczne, zdjęcia medyczne oraz materiały dla lekarzy i studentów medycyny. Filmy z operacji, zdjęcia, raporty medyczne.

  Data dodania: 26 11 2011 · szczegóły wpisu »
 • Objawy, przyczyny, leczenie bielactwa nabytego »

  Próba odpowiedzi na pytanie skąd się bierze bielactwo nabyte jest dość trudne. Mimo tak dużego postępu nauki i medycyny nie jest ono jeszcze wystarczająco rozpoznane. W związku z tym nie ma jednoznacznej odpowiedzi na frapujące pytania: jak leczyć, czym leczyć lub po prostu skąd się bierze. Blog podzielony jest na kategorie, między innymi na: leczenie, objawy i przyczyny, bielactwo zdjęcia, zioła, maści i kremy, itp. Każda z kategorii traktuje o nieco innej sferze choroby.

  Data dodania: 13 02 2012 · szczegóły wpisu »
 • Psycholog Poznań »

  W ówczesnych czasach bardzo wielu ludzi zmaga się z różnymi problemami. Są one związane przede wszystkim z życiem prywatnym, jak również zawodowym. Niejednokrotnie dotyczą one także problemów związanych z podjęciem pracy w naszym kraju. Bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku nie radzenia sobie z kłopotami jest wizyta u psychologa.psychoterapeuta poznań - oferuje pomoc w zakresie psychoterapii, psychoprofilaktyki, psychoeduacji. Ponadto zajmuje się także zagadnieniami związanymi z rehabilitacją psychospołeczną. Psycholog Poznań ma za zadanie także organizować mediacje w przypadku konfliktów np. małżeńskich oraz doradzać w różnych sytuacjach.Na terenie całej Polski znajduje się bardzo dużo gabinetów psychologicznych. Psychoterapia poznań - zajmuje się nie tylko osobami dorosłymi, dziećmi, ale również całymi rodzinami.

  Data dodania: 14 07 2012 · szczegóły wpisu »
 • Ochoroba.pl »

  Informacyjno-społecznościowy serwis o zdrowiu. Pokaźna liczba publikacji lekarzy, specjalistów i dziennikarzy medycznych, w takich kategoriach jak: zdrowie, dieta, uroda, choroby, leczenie, ziołolecznictwo, zdrowy styl życia. Rozbudowana

  Data dodania: 22 11 2011 · szczegóły wpisu »
 • Porady na zdrowie »

  Zdrowie, uroda i erotyka to działy, które możesz znaleźć w serwisie poradynazdrowie.pl. Tutaj sprawdzeni eksperci radzą jak utrzymać dobre relacje z partnerem czy jak radzić sobie z nadwagą. Rzetelne Serwis edukacyjny poradynazdrowie.pl to rzetelne źródło informacji związanych ze zdrowym trybem życia, radzeniem sobie z dolegliwościami chorobowymi, a także porady dotyczące pielęgnacji urody. Znajdziesz tu nowinki z salonów SPA, a także te z gabinetów kosmetycznych. Sprawdzeni eksperci wyjaśniają zawiłości różnorodnych schorzeń. W sposób przystępny objaśniają jak walczyć z chorobami, także domowymi sposobami. Dowiesz się jak radzić sobie z partnerem, nie tylko w codziennych sytuacjach, ale też podczas miłosnych igraszek. Seksuolog oraz psycholog tłumaczy jak dbać o związek i relacje z innymi ludźmi. Nie brak tutaj także praktycznych instrukcji związanych z ciążą i okresem połogu. Panie znajdą swój kącik związany z dietą czy urodą, a panowie sprawdzone sposoby na stanie się namiętnym kochankiem.

  Data dodania: 10 01 2012 · szczegóły wpisu »
 • Etp medica Sp.zo.o Gabriela Piętka »

  Jako Farmaceutka z kilkuletnim doświadczeniem w branży medycznej .Szczególnie polecam preparat naszej firmy Etp medica Sp. zo.o :- CRM VURDEX, preparat służy do leczenia OPM u dzieci, -CRESPINE GEL, preparat służy do leczenia zwyrodnień stawów obwodowych, -HYACORP ENDO GEL, preparat zalecany jest aby zapobiegać zrostom pooperacyjnym po laparoskopiach, laparotomiach, -URODEX, preparat służy do leczenia nietrzymania moczu u kobiet i do leczenia pęcheża neurogennego u dzieci .Motto: ETP medica, Crespine gel, Urodex, Hyacorp endo gel, CRM Vurdex, www.etpmedica.net.pl

  Data dodania: 28 05 2012 · szczegóły wpisu »
 • Brzuszek.Net - kalendarz ciąży, forum o ciąży, fimy usg, video chat »

  Jesteśmy serwis społecznościowym zrzeszającym przyszłe i obecne mamy. Nasza baza użytkowników liczy ponad 10 000 osób. Zachęcamy do dyskusji na Forum o ciąży, video czacie. Zarejestruj się.

  Data dodania: 23 11 2011 · szczegóły wpisu »
 • Kinezjologia »

  To nie byle gratka! Od teraz czynny jest fenomenalny serwis dla rozmaitych lekarzy, terapeutów i centrów zdrowia. Strona Dobra Terapia to świetne miejsce, by opublikować w nim własne ogłoszenie, utworzyć stronę wizytówkową firmy czy zaznajomić się z informacjami ze świata terapeutów. W naszej bazie gromadzimy psychiatrów, terapeutów mowy, psychoterapeutów oraz wiele innych osób i firm. Jesteśmy dodatkowo patronem medialnym licznych akcji prozdrowotnych oraz ściśle współdziałamy z kilkoma organizacjami, jak np. Fundacja Wygrajmy Zdrowie.

  Data dodania: 04 03 2012 · szczegóły wpisu »
 • Zdrowie Publiczne - portal wiedzy o zdrowiu, dla zdrowia »

  Zdrowie Publiczne - portal wiedzy o zdrowiu postrzeganym w aspekcie wielowymiarowym. To źródło informacji o zdrowiu rozpatrywanym z punktu widzenia różnych dyscyplin nauki.

  Data dodania: 26 11 2011 · szczegóły wpisu »
 • Psychologia w Poznaniu »

  Instytucja z Poznania zajmująca się psychoterapią i rozwojem osobistym. Firma świadczy usługi pacjentom w różnym wieku. Wizytówkąjest wszechstronne podejście, którego celem jest dobro psychiczne dowolnego klienta. Pełnoletni, których przerastają niektóre kłopoty lub zmianami w życiu obejmowani są opieką zespołu kilku specjalistów psychologów i terapeutów. Ponadto możliwe są także konsultacje psychiatry. W terapie dzieci włączani są również ich rodzice, dzięki czemu psychoterapia jest bardziej skuteczna. Każdy specjalista ma na swoim koncie wieloletnie doświadczenie oraz konsekwentne pogłębianie swoich kwalifikacji. Nie lekceważ niepokojących objawów jak strach, bezsenność i zgłoś się do nas. Niektóre odczucia mogą być oznaką poważnych zaburzeń. Wśród usług terapie indywidualne i grupowe.

  Data dodania: 10 01 2012 · szczegóły wpisu »
 • Na rany »

  Odleżyny powstają niezwykle często na ciele, które jest przykute do łózka. Jak się okazuje, że ciągłe spoczywanie w tej samej pozycji może spowodować zmiany skóry na ciele człowieka. W związku z tym ciężko chore osoby powinny być zabezpieczani przeciw takim transformacjom. W sklepach dostępne są materace przeciw odleżynom. Dzięki temu możemy chronić nasze ciało lub ciało bliskiej nam osoby. Lepiej zapobiegać bo leczenie ran odleżyny nie są wcale proste. To sprawiające cierpienia obrażenia, które wywołują kolejne ognisko zachorowań. Trzeba ochraniać schorowanych przed takimi komplikacjami. W taki oto sposób możemy nieść pomoc człowiekowi, który mocno choruje i leży w bezruchu, co zapewne jest zagrożeniem. Odleżyny to nie przelewki, takie rany powoduję brzydkie blizny.

  Data dodania: 26 04 2012 · szczegóły wpisu »
 • Zatwardzenie »

  Zatwardzenia są dolegliwością cywilizacyjną XXI wieku. Im państwo bardziej rozwinięte, tym większe problemy społeczeństwa z zatwardzeniem. Mało kto wie, jednak w ogromnej ilości przypadków wystarczy właściwa dieta, ażeby pozbyć się zatwardzenia. Tą dietą jest dieta bogatoresztkowa. Słowo klucz w owej diecie to błonnik. Dieta ta zasobna jest w błonnik, albowiem dzięki niemu da się łatwo pozbyć się przewlekłych zatwardzeń. Niekiedy wystarczy właśnie wyłącznie dieta z błonnikiem pokarmowym. Więcej o błonniku można odnaleźć na łamach niniejszego serwisu tematycznego. Internauta dowie się stąd nie tylko czym jest ta dieta, lecz także pozna produkty bogate w błonnik. Internauta pozna tutaj przykładowo takie ziele jak babka płesznik - która posiada w sobie liczne pokłady błonnika pokarmowego. Oczywiście nie na samej diecie skupiony jest portal. Można tu albowiem wyszperać też od groma potrzebnej treści o samych zaparciach, przyczyny wynikania, przejawy, profilaktyka czy także powikłania zaparć.

  Data dodania: 04 06 2012 · szczegóły wpisu »
 • Dieta »

  Przemyślane żywienie jest niezmiernie ważne dla właściwego funkcjonowania naszego organizmu. W związku z tym gdy nasze samopoczucie jest ograniczone w konsekwencji nadwyżki tuszy lub marnej wydajności w realizowaniu rutynowych zadań, powinniśmy rozważyć kwestię, czy na sto procent nasza dieta jest dla nas stosowna. Nie masz pod tym względem przekonania? Z radością zaadaptujemy bezbłędnie dostosowaną do kondycji Twojego organizmu dietę, byś był w stanie radować się odpowiednią wagą i godziwym zdrowiem! Ręczymy, że gdy będziesz stosował się do naszych wskazówek, niewątpliwie dostrzeżesz poprawę swego samopoczucia i wzrost energii witalnej!

  Data dodania: 04 07 2012 · szczegóły wpisu »
 • TwojDoktor.info -Portal medyczny »

  TwojDoktor.info- Darmowe Porady Medyczne. Masz problem ze zdrowiem, chorobą. Dobrze trafiłeś! Napisz. Grupa ekspertów odpowie na wszelkie twoje pytania. Na forum znajdziesz też wiele interesujących artykułów związanych z tematyką medyczną.Jeśli szukasz ludzi z podobnym problemem do twojego zapraszamy do Grup Wsparcia, spotkasz tam osoby które borykają się z tym samym problemem.Poza forum medycznym,lekarskim znajdziesz też nowości z świata medycyny.Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia portalu TwojDoktor.info

  Data dodania: 25 08 2012 · szczegóły wpisu »
 • Psychoterapia w prkatyce »

  Czy myślałeś niegdyś nad tym jakie błędy popełniali opiekunowie w Twoim wychowaniu? Psychoterapia to działalność opierająca się na wzajemnym zaufaniu lekarza i klienta. Aby strzec interesy pacjentów i pomagać specjalistom istnieje zestaw uniwersalnych, ważnych norm etycznych obowiązujących w tym zawodzie.Nie ma jednej psychoterapii, składa się na nią kilka różnych podejść.W dzisiejszych latach psychoterapia jest na tyle rozwinięta, że pozwoli nam na zwalczenie większości problemów psychicznych. Dbajmy o swoje zdrowie fizyczne jak i psychiczne!

  Data dodania: 18 10 2012 · szczegóły wpisu »
 • Porady dla kobiet w ciąży »

  Prezentujemy stronę internetową poświęconą w całości kobietom w ciąży oraz matkom. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące diety, zdrowego odżywiania się, badania w ciąży i samego porodu. Każda matka może również podzielić się swoimi doświadczeniami i odczuciami na stworzonym forum, wypełnić psychotesty, jak również wziąć udział w różnego rodzaju konkursach. Dzięki temu serwisowi ciąża czy cesarka staną się o wiele prostsze. Więcej informacji można znaleźć pod adresem mamazone.pl.

  Data dodania: 06 11 2012 · szczegóły wpisu »
 • Migrena - serwis dla pacjentów »

  Serwis zdrowotny poruszający problem migren u kobiet i mężczyzn. Migrena jest dolegliwością towarzyszącą nam już od wieków, jednak ciężko jest ustalić przyczynę jej występowania.

  Prócz potencjalnych przyczyn migreny oraz jej objawów, w serwisie opublikowane zostały porady internautów na temat radzenia sobie z migreną (m.in. migreną oczną), a także informacje o badaniach lekarskich na ten temat.

  Data dodania: 07 11 2012 · szczegóły wpisu »
1 · 2 · następna strona »

Najnowsze tagi związane z podkategorią: Portale medyczne

Poznań (7), poród (1), choroba (1), forum (5), dziecko (1), ciąża (1)

Portale medyczne - nowa strona:

Adres: